Όλα θα κριθούν στη Λεμεσό (Βίντεο)

Ομόνοια και Απόλλωνας εξήλθαν ισόπαλοι 2-2 στο πρώτο παιχνίδι για τη προημιτελική φάση του κυπέλλου. Η ομάδα μας κατάφερε στο πρώτο ημίχρονο να πετύχει δύο γκολ θέτοντας τις βάσεις για μια "εύκολη" πρόκριση όμως στην επανάληψη η αντίπαλος κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα με αποτέλεσμα τα πάντα να κριθούν σε μια εβδομάδα στον επαναληπτικό αγώνα του Τσιρείου.

Σαφώς το τελικό αποτέλεσμα δεν μπορεί να μας αφήνει ικανοποιημένους ειδικά από τη στιγμή που καταφέραμε να βρεθούμε μπροστά στο σκορ σε δύο γκολ όμως στην επανάληψη δεν έγινε σωστή διαχείριση και έτσι δεχθήκαμε δύο γκολ.

Τα γκολ για την ομάδα μας πέτυχαν ο Μάγκλιτσα στο 9ο λεπτό με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής και ο Ντα Σίλβα στο 21' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Οι Συνθέσεις

Ομόνοια: Kρέσιτς, Παναγιώτου, Σοϊλέδης, Βύντρα, Νασιμέντο, Μαργκάσα, Κατελάρης (46'Μπρέβελντ), Κλέιτον, Χριστοφή, Ντάρμπισαϊρ, Κύπρου (46'Αζίζ).

ΑΠΟΛΛΩΝ: Βάλε, Πέδρο, Βινίσιους, Ρομπέρζ, Γκόμες (89'Βασιλείου), Σακέτι, Χάμπος (66'Στυλιανού), Σαρδινέρο, Παπουλής (36'Μπεντόγια), Ντα Σίλβα, Μάγκλιτσα.