Λίγο η ατυχία, λίγο ο Τράττος ήρθε το “Χ” (Βίντεο)

Ο Απόλλωνας σε ένα παιχνίδι που ήταν κυρίαρχος μέσα στον αγωνιστικό χώρο κατάφερε και έχασε δύο βαθμούς από τον Εθνικό αφού εξήλθε ισόπαλος 2-2 στο Δασάκι της Άχνας.

Η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και η μια ευκαιρία διαδεχόταν την άλλη. Ο αντίπαλος χωρίς ουσιαστικά να δημιουργήσει οποιαδήποτε ευκαιρία κατάφερε μετά από στημένη φάση στο 21’ να ανοίξει το σκορ κόντρα στη ροή του αγώνα. Το γκολ επηρέασε την ομάδα μας που για το επόμενο δεκάλεπτο έδειχνε να δυσκολεύετε και να μην μπορεί να δημιουργήσει τις φάσεις μπροστά στην αντίπαλη εστία.

Στην επανάληψη ο Απόλλωνας μπήκε αποφασισμένος για τη γρήγορη ισοφάριση και το κατάφερε στο 50ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντα Σίλβα. Στο 58’ ήρθε η ολική ανατροπή με γκολ του Μάγκλιτσα. Ο Απόλλωνας δεν κατάφερε να σκοτώσει το παιχνίδι στις ευκαιρίες που βρήκε με αποτέλεσμα στο 81’ να έρθει η ισοφάριση από τον Εθνικό. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Τράττος δεν θα υποδείξει το πέναλτι σε καθαρή παράβαση πάνω στο Κυριάκου. Παρά τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών μας στα εναπομείναντα λεπτά το τρίτο γκολ δεν ήρθε με αποτέλεσμα να μείνουμε στην ισοπαλία.

Οι Συνθέσεις

Εθνικός: Μπογκατίνοφ (46' Πρότσεκ), Στόιτσεφ, Αράμπαλ (67' Αρέστη), Χατζηβασίλης, Ενέσκου, Κυπριανού, Κιράρσκι (66' Κατσιαράβα), Φιλίποφ, Κρατσούνοφ, Ντόβμπνια, Ζελάγια.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Βάλε, Ρομπέρζ, Βινίσιους, Βασιλείου, Χάμπος, Σακέτι, Ντα Σίλβα (75' Μπεντόγια), Πέδρο, Σαρδινέρο, Πίεχ (81' Σεμέδο), Μάγκλιτσα (62' Παπουλής).