Με σπασμένα φρένα ο Θρύλος (Βίντεο)

Την 8η συνεχόμενη νίκη πέτυχε στο πρωτάθλημα ο Απόλλωνας αφού επιβλήθηκε της Δόξας με 3-1 μέσα στη Λεμεσό χάρις στα γκολ των Βινίσιους, Σαρδινέρο και Πίεχ.

Η ομάδα μας είχε τον έλεγχο από την αρχή του αγώνα και προσπάθησε να φτάσει σε ένα γρήγορο γκολ βάζοντας αρκετή πίεση στην αντίπαλη εστία. Αν και η ομάδα μας έχασε σημαντικές ευκαιρίες το γκολ ήρθε στο 42' μετά από σουτ του Βινίσιους μέσα στη περιοχή.

Στην επανάληψη ο Απόλλωνας συνέχιζε να έχει τον έλεγχο στο παιχνίδι και στο 60' ο Σαρδινέρο πέτυχε ένα πολύ όμορφο γκολ δίνοντας σαφές προβάδισμα στην ομάδα μας. Στη συνέχεια οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να αυξήσουν ακόμη περισσότερο το σκορ με το Πίεχ τελικά να κάνει το 3-0 με κεφαλιά στο 86ο λεπτό. Η αντίπαλος sto 88' μείωσε σε 3-1.

Οι Συνθέσεις
ΑΠΟΛΛΩΝ: Βάλε, Μπεντόγια, Βασιλείου, Κυριάκου,  Πέδρο, Βινίσιους, Σακέτι (74' Σεμέδο), Ντα Σίλβα, Παπουλλής (61' Πίεχ), Σαρδινέρο(78' Σέρτζιο), Μάγκλιτσα.

Δόξα: Νέγκρι, Παουλίνιο, Ρούντι, Ρετόντο (81' Πόλο), Κάστρο, Κένεντι, Μπραούλιο, Κορομίνας Λεονάρντο, Φοφανά (44' Σάντσες), Πουτζιουρής.